Ilustrowany Kuryer Codzienny 22 sierpnia 1939

Pobierz PDF

Opis

Brak benzyny i mięsa w Rzeszy

Paryż, 20 sierpnia (PAT). Korespondent „Excelsior‘u“ z Berlina potwierdza, że w Niemczech wprowadzono wielkie ograniczenia zużycia benzyny, co jest tłumaczone przez czynniki urzędowe chęcią zachowania rezerw materiałów pędnych. Automobiliści mogą uzupełniać swe zapasy benzyny co 50 km z tem, że małe wozy otrzymują tylko 5 litrów benzyny. Również w Berlinie dawał się ostatnio odczuć dotkliwy brak mięsa.

Poświęcenie 50 motocykli

W niedzielę rano na pl. Marszałka Piłsudskiego odbyła się uroczystość poświęcenia 50 motocykli zakupionych przez szeregowych Policji Państwowej, przy wydatnej pomocy Komendy Głównej Policji. Frontem do gmachu sztabu głównego stanęły dwie kompanie szkoły policyjnej z Golędzinowa i długi szereg motocykli, koło których bielą się przybrane w białe kombinezony postacie ich właścicieli.
O godz. 12 przybył na pl. Marszałka komendant gł. P. P. gen. Zamorski, który po odebraniu raportu przeszedł przed frontem zgromadzonych oddziałów, poczem odbyła się uroczystość poświęcenia nowonabytych motocykli. Po tej uroczystości motocykliści złożyli na grobie Nieznanego Żołnierza wieniec. Uroczystość zakończyła się defiladą motocyklistów i zmotoryzowanej szkoły policyjnej z Golędzinowa przed gen. Zamorskim.

Licencja / źródło

POLONA, wolna licencja (CC-BY - Uznanie autorstwa 3.0 Polska)

Plik podchodzi z e-kartki z dnia 22.08.1939